Murmanskdakı diaspor rəhbəri təltif edilib
Milli Birlik Gününün qeyd olunması ərəfəsində Murmansk vilayətinin qubernatoru Andrey Çibis regionun milli-mədəni və dini təşkilatlarının nümayəndələri ilə görüş keçirib. Həmçinin Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi”nin sədri Hüseynov Afil Qurban oğlu ilə görüşmüşdür.
Bu haqda saytımıza Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi”nin sədr müavini Mehdi Fəyyazlı məlumat verib.
“Görüş zamanı Hüseynov Afil Qurban oğlu qubernatorla açıq dialoq formatında söhbət edib. Tədbir zamanı region rəhbəri Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi”nin sədrinə “Murmansk vilayətinin 85 illiyi” medalını təqdim edib.
Ulu tanrıdan Azərbaycan ilə Rusiya arasında dostluq və mehribançılığın əbədi olmasını arzulayıram”, -deyə o bildirib.

The head of the diaspora in Murmansk was awarded
On the eve of the celebration of the National Unity Day, the governor of Murmansk region Andrey Chibis held a meeting with the representatives of national-cultural and religious organizations of the region. He also met with Huseynov Afil Gurban oghlu, chairman of Murmansk Region Public Organization “Azerbaijan Culture Center”.
Mehdi Fayyazli, deputy chairman of Murmansk Province Public Organization “Azerbaijan Cultural Center”, informed our website about this.
“During the meeting, Huseynov Afil Gurbanoghlu talked with the governor in an open dialogue format. During the event, the head of the region presented the “85th Anniversary of Murmansk Region” medal to the Chairman of the “Azerbaijan Cultural Center” of Murmansk Region Public Organization.
I wish from the great God that friendship and kindness between Azerbaijan and Russia will be eternal,” he said.