86 yaşlı zəhmətkeş Ayna nənə
Fərəcova Ayna Firudin qızı 15 yanvar 1938-ci ildə Masallı rayonunun Şıxlar kəndində anadan olmuşdur. Şıxlar kənd 8 illik (ümumi orta), daha sonra isə Qızılağac kənd orta məktəbini bitirmişdir. Qasımlı kəndindən olan Böyük Vətən Müharibəsi iştirakçısı – Fərəcov Fəyyaz Qasım oğlu ilə ailə həyatı qurmuşdur. 1969-cu ildə Masallı rayonunun Yeddioymaq Kənd Zəhmətkeş Deputatları Sovetinə 22 nömrəli seçki dairəsindən deputat seçilmişdir. 13 may 1974-cü ildə Azərbaycan Kommunist Partiyasının Masallı Rayon Komitəsinə üzv seçilmişdir. 1988-ci ilə qədər həmən partiyanın üzvü olmuşdur. İşlədiyi dövrdə nümunəvi xidmətlərinə görə 1980-ci ilin 23 aprel tarixində Azərbaycan SSR Ali Sovetinin Rəyasət heyəti tərəfindən Fəxri Fərmanla təltif edilmişdir. Həmçinin rayonda keçirilən «Məhsul» bayramlarında qol saatı və digər qiymətli hədiyyələrlə mükafatlandırılmış, 1985-ci ildə «Əmək veteranı» medalına layiq görülmüşdür. Hazırda Ayna nənə təqaüddədir. Doğum günün mübarək olsun! Allahdan nənəyə uzun ömür, cansağlığı diləyirik.
Hörmətlə,
Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi”nin sədr müavini Fəyyazlı Mehdi Afiq oğlu

86-летняя трудолюбивая бабушка Айна
Фараджова Айна Фирудин кызы родилась 15 января 1938 года в селе Шыхлар Масаллинского района Азербайджанской ССР. Окончила 8-летнюю (общую среднюю) школу села Шыхлар, а затем среднюю школу села Кызылагадж. Создала семью с Фараджовым Фаязом Касым оглы (участник Великой Отечественной Войны). В 1969 году она была избрана депутатом от Еддиоймагского сельского совета избирательного округа № 22. 13 мая 1974 года она была избрана членом Масаллинского райкома Компартии Азербайджанской ССР. Айна Фараджова была членом партии до 1988 года. 23 апреля 1980 года за образцовые заслуги в работе Президиумом Верховного Совета Азербайджанской ССР награждена Почетной грамотой. Она также была награждена наручными часами и другими ценными подарками на проводимых в области «Производственных» праздниках, в 1985 году награждена медалью «Ветеран труда». В настоящее время бабушка Айна на пенсии. С днем рождения бабушка! Желаем бабушке долгих лет жизни и крепкого здоровья.
С уважением: заместитель председателя Мурманской Областной Общественной Организации “Культурный Центр Азербайджан” – Фаязов Мехди Афигович