Azərbaycan XİN: Qarabağdakı erməni sakinlərin ehtiyaclarının qarşılanması üçün kompleks tədbirlər davam etdiriləcək
Azərbaycan Qarabağ bölgəsində yaşayan erməni sakinlərin ehtiyaclarının qarşılanması üçün kompleks tədbirləri davam etdirəcək.
Bu barədə xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov rusiyalı həmkarı Sergey lavrovla telefon danışığı zamanı bildirib.
Ceyhun Bayramov Azərbaycanın Qarabağ bölgəsində yaşayan erməni sakinlərin reinteqrasiyasiyası üzrə dialoqa sadiqliyini diqqətə çatdırıb.
Azərbaycan ərazilərində qondarma rejimin buraxılması və erməni silahlı qüvvələrinin tərksilahı, habelə Azərbaycan ərazilərindən çıxarılması işinin həyata keçirildiyi, bununla yanaşı, Azərbaycanın Ermənistanla sülh prosesinin irəliləməsində maraqlı olduğu vurğulanıb.

МИД Азербайджана: Комплексные меры будут продолжены для удовлетворения потребностей армянских жителей в Карабахе
Азербайджан продолжит комплексные меры по удовлетворению потребностей жителей Армении, проживающих в Карабахском регионе.
Об этом заявил министр иностранных дел Джейхун Байрамов в ходе телефонного разговора со своим российским коллегой Сергеем Лавровым.
Джейхун Байрамов подчеркнул свою приверженность диалогу по реинтеграции армянских жителей, проживающих в Карабахском регионе Азербайджана.
Было подчеркнуто, что осуществляется освобождение так называемого режима на территориях Азербайджана и разоружение вооруженных сил Армении, а также их выведение с территорий Азербайджана, кроме этого, Азербайджан заинтересован в прогресс мирного процесса с Арменией.