AZAL və turizm agentlikləri aviasiya və turizm sektorlarının inkişafını müzakirə edib
Bu gün “Azərbaycan Hava Yolları” QSC (AZAL) ölkənin turizm agentliklərinin nümayəndələri ilə görüş keçirərək aviasiya və turizm sektorları üzrə əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə edib.
“Report” ekosular.az AZAL-a istinadən xəbər verir.
Xatırladaq ki, sentyabrın 29-da Azərbaycanda Turizm işçilərinin günü qeyd olunur.
Görüşdə iştirakçılar turizm və aviasiyanın inkişaf potensialını müzakirə ediblər. Azərbaycanın bu sahədə dünya miqyasında mövqeyinin möhkəmləndirilməsi üçün səmərəli qarşılıqlı fəaliyyətin əhəmiyyətinə xüsusi diqqət yetirilib.
Görüşdə geniş miqyaslı məsələlər, o cümlədən marşrut şəbəkəsinin genişləndirilməsi, sərnişinlərə göstərilən xidmətin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, maraqlı turizm təkliflərinin yaradılması və bir çox digər aktual məsələlərə baxılıb. Aviaşirkətin nümayəndələri əməkdaşlıq çərçivəsində görülən işlər barədə də ətraflı məlumat veriblər.
“Biz əminik ki, iki sənaye arasında aktiv qarşılıqlı əlaqə turizm sektorunun müxtəlif aspektləri üçün vacibdir. Birgə səylərimiz sərnişinlərə müxtəlif və cəlbedici turizm məhsullar və xidmətlər təklif etməyə imkan verəcək”, – deyə bu strateji əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayaraq AZAL-ın Satış və Tərəfdaşlıq üzrə direktoru Çingiz Mürsəlov bildirib.
Turizm agentliklərinin nümayəndələri öz növbəsində yeni turizm təklifləri yaratmaq, səyahətləri daha da rahat və maraqlı etmək üçün aviaşirkətlə fəal əməkdaşlığa hazır olduqlarını bildiriblər.
Hər iki tərəf əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsində israrlı olduqlarını vurğulayaraq, bu cür görüşlərin davam edəcəyini qeyd edib.

AZAL и туристические агентства обсудили развитие авиационного и туристического секторов
Сегодня ЗАО «Азербайджанские авиалинии» (AZAL) провело встречу с представителями туристических агентств страны и обсудило перспективы сотрудничества в авиационной и туристической сферах.
Как сообщает «Report» со ссылкой на AZAL.
Напомним, 29 сентября в Азербайджане отмечается День работников туризма.
На встрече участники обсудили потенциал развития туризма и авиации. Особое внимание было уделено важности эффективного взаимодействия для укрепления позиций Азербайджана в мировом масштабе в этой сфере.
На встрече обсуждались масштабные вопросы, в том числе расширение маршрутной сети, повышение качества обслуживания пассажиров, создание интересных туристических предложений и многие другие актуальные вопросы. Представители авиакомпании также предоставили подробную информацию о работах, проводимых в рамках сотрудничества.
«Мы убеждены, что активное взаимодействие двух отраслей важно для различных аспектов туристической сферы. Наши совместные усилия позволят предложить пассажирам разнообразные и привлекательные туристические продукты и услуги», – сказал Чингиз Мурсалов, директор по продажам и партнерству AZAL, подчеркнув важность этого стратегического сотрудничества.
Представители туристических агентств, в свою очередь, заявили, что готовы активно сотрудничать с авиакомпанией, чтобы создавать новые туристические предложения и делать путешествия более комфортными и интересными.
Обе стороны подчеркнули свою настойчивость в укреплении сотрудничества и отметили, что такие встречи будут продолжаться.