AZAL və turizm agentlikləri aviasiya və turizm sektorlarının inkişafını müzakirə edib
Bu gün “Azərbaycan Hava Yolları” QSC (AZAL) ölkənin turizm agentliklərinin nümayəndələri ilə görüş keçirərək aviasiya və turizm sektorları üzrə əməkdaşlığın perspektivlərini müzakirə edib.
“Report” ekosular.az AZAL-a istinadən xəbər verir.
Xatırladaq ki, sentyabrın 29-da Azərbaycanda Turizm işçilərinin günü qeyd olunur.
Görüşdə iştirakçılar turizm və aviasiyanın inkişaf potensialını müzakirə ediblər. Azərbaycanın bu sahədə dünya miqyasında mövqeyinin möhkəmləndirilməsi üçün səmərəli qarşılıqlı fəaliyyətin əhəmiyyətinə xüsusi diqqət yetirilib.
Görüşdə geniş miqyaslı məsələlər, o cümlədən marşrut şəbəkəsinin genişləndirilməsi, sərnişinlərə göstərilən xidmətin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, maraqlı turizm təkliflərinin yaradılması və bir çox digər aktual məsələlərə baxılıb. Aviaşirkətin nümayəndələri əməkdaşlıq çərçivəsində görülən işlər barədə də ətraflı məlumat veriblər.
“Biz əminik ki, iki sənaye arasında aktiv qarşılıqlı əlaqə turizm sektorunun müxtəlif aspektləri üçün vacibdir. Birgə səylərimiz sərnişinlərə müxtəlif və cəlbedici turizm məhsullar və xidmətlər təklif etməyə imkan verəcək”, – deyə bu strateji əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayaraq AZAL-ın Satış və Tərəfdaşlıq üzrə direktoru Çingiz Mürsəlov bildirib.
Turizm agentliklərinin nümayəndələri öz növbəsində yeni turizm təklifləri yaratmaq, səyahətləri daha da rahat və maraqlı etmək üçün aviaşirkətlə fəal əməkdaşlığa hazır olduqlarını bildiriblər.
Hər iki tərəf əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsində israrlı olduqlarını vurğulayaraq, bu cür görüşlərin davam edəcəyini qeyd edib.

AZAL and tourism agencies discussed the development of aviation and tourism sectors
Today Azerbaijan Airlines CJSC (AZAL) held a meeting with representatives of the country’s tourism agencies and discussed the prospects of cooperation in the aviation and tourism sectors.
“Report” informs ekosular.az with reference to AZAL.
Let us remind you that on September 29, the Day of Tourism Workers is celebrated in Azerbaijan.
At the meeting, the participants discussed the development potential of tourism and aviation. Special attention was paid to the importance of effective interaction for strengthening Azerbaijan’s position on the world scale in this field.
The meeting discussed wide-scale issues, including the expansion of the route network, improving the quality of service provided to passengers, creating interesting tourism offers and many other relevant issues. The representatives of the airline also gave detailed information about the works carried out within the framework of cooperation.
“We are convinced that active interaction between the two industries is important for various aspects of the tourism sector. Our joint efforts will allow us to offer passengers various and attractive tourism products and services”, said Chingiz Mursalov, Director of Sales and Partnerships of AZAL, emphasizing the importance of this strategic cooperation.
Representatives of tourism agencies, in turn, said they are ready to actively cooperate with the airline in order to create new tourism offers and make travel more comfortable and interesting.
Both sides stressed their insistence on strengthening cooperation and noted that such meetings will continue.