Diaspor rəhbərinin oğluna ABŞ-da ciu-citsu idman növü üzrə bənövşəyi kəmər verildi – VIDEO
ABŞ-ın Florida ştatının Hollivud şəhərində azərbaycanlı idmançı Taleh Mahmudova ciu-citsu idman növü üzrə bənövşəyi kəmər verilib.
“Diaspornews.az” xəbər verir ki, təqdimat mərasimi Hollivud şəhərində Cənubi Florida Braziliya Ciu-Citsu Alyanısının zalında keçirilib. Bənövşəyi kəməri və sertifikatı Taleh Mahmudova Braziliya Ciu-Citsu Alyanısının baş təlimçi master Carlos Rollyson təqdim edib.
Xatırladaq ki, Taleh Mahmudov Rusiyanın Krasnoyarsk diyarının “Azərbaycan milli-mədəni muxtariyyəti” ictimai təşkilatının sədri Taleh Mahmudovun oğludur. Gənc idmançı Taleh Mahmudov uzun müddətdir ki, ABŞ-da yaşyır, eyni zamanda ciu-citsu idman növü ilə məşğul olur. Onun atası da idman ustası, Krasnoyarsk diyarının Ağır Atletika Federasiyasının prezidentidir. Gənc idmançı Taleh Mahmudov da atasının yolunu idmançı olaraq davam etdirir.

The son of the head of the diaspora was awarded a purple belt in the USA – VIDEO
Azerbaijani athlete Taleh Mahmudov was awarded a purple belt in jiu-jitsu sport in Hollywood, Florida, USA.
“Diaspornews.az” reports that the presentation ceremony was held in the hall of South Florida Brazilian Jiu-Jitsu Alliance in Hollywood. The purple belt and the certificate were presented to Taleh Mahmudova by master trainer Carlos Rollyson of the Brazilian Jiu-Jitsu Alliance.
Let us remind you that Taleh Mahmudov is the son of Taleh Mahmudov, the chairman of the public organization “National-Cultural Autonomy of Azerbaijan” of the Krasnoyarsk region of Russia. Taleh Mahmudov, a young athlete, has been living in the United States for a long time, and at the same time, he practices jiu-jitsu. His father is also a master of sports, the president of the Weightlifting Federation of the Krasnoyarsk region. Taleh Mahmudov, a young athlete, continues his father’s path as an athlete.