Diaspor rəhbərinin oğluna ABŞ-da ciu-citsu idman növü üzrə bənövşəyi kəmər verildi – VIDEO
ABŞ-ın Florida ştatının Hollivud şəhərində azərbaycanlı idmançı Taleh Mahmudova ciu-citsu idman növü üzrə bənövşəyi kəmər verilib.
“Diaspornews.az” xəbər verir ki, təqdimat mərasimi Hollivud şəhərində Cənubi Florida Braziliya Ciu-Citsu Alyanısının zalında keçirilib. Bənövşəyi kəməri və sertifikatı Taleh Mahmudova Braziliya Ciu-Citsu Alyanısının baş təlimçi master Carlos Rollyson təqdim edib.
Xatırladaq ki, Taleh Mahmudov Rusiyanın Krasnoyarsk diyarının “Azərbaycan milli-mədəni muxtariyyəti” ictimai təşkilatının sədri Taleh Mahmudovun oğludur. Gənc idmançı Taleh Mahmudov uzun müddətdir ki, ABŞ-da yaşyır, eyni zamanda ciu-citsu idman növü ilə məşğul olur. Onun atası da idman ustası, Krasnoyarsk diyarının Ağır Atletika Federasiyasının prezidentidir. Gənc idmançı Taleh Mahmudov da atasının yolunu idmançı olaraq davam etdirir.

Азербайджанский спортсмен Талех Махмудов награжден фиолетовым поясом по джиу-джитсу в Голливуде, штат Флорида, США.
Как сообщает “Diaspornews.az”, церемония вручения прошла в зале Альянса бразильского джиу-джитсу Южной Флориды в Голливуде. Пурпурный пояс и сертификат Тале Махмудовой вручил мастер-тренер Карлос Роллисон из Бразильского Альянса джиу-джитсу.
Напомним, Талех Махмудов является сыном Талеха Махмудова, председателя общественной организации «Национально-культурная автономия Азербайджана» Красноярского края России. Талех Махмудов, молодой спортсмен, давно живет в США и одновременно занимается джиу-джитсу. Его отец также является мастером спорта, президентом Федерации тяжелой атлетики Красноярского края. Талех Махмудов, молодой спортсмен, продолжает путь своего отца как спортсмена.