Həzi Aslanov adına veteran təşkilatı Moskva Müharibə Veteranları Komitəsinə üzv seçilib
Bu günlərdə “İki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, qvardiya general-mayoru Həzi Aslanov adına Böyük Qələbə Varislərinin Birliyi” adlı veteran təşkilatı Moskva Müharibə Veteranları Komitəsinə üzv seçilib. Bu haqda “Diaspornew.az”a veteran təşkilatının sədri Əli Kazımov məlumat verib.
“Bizim təşkilat yaranandan sonra ilk olaraq sənədləri Moskva Müharibə Veteranları Komitəsinə təqdim etmişdik. Səbirsizliklə cavab gözləyirdik. Nəhayət Moskva Müharibə Veteranları Komitəsinin Plenumunun 29 fevral 2024-cü il tarixli iclasında bu müsbət qərar qəbul edilib. Komitə ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Rusiyada daha geniş formada qəhrəman Vətən övladlarını tanıdacağıq”.
Xatırladaq ki, Əli Kazımov Moskva Müharibə Veteranları Komitəsində təmsil olunan ilk və yeganə Azəbaycan veteran təşkilatının sədridir.

В эти дни ветеранская организация «Союз наследников Великой Победы имени Дважды Героя Советского Союза, гвардии генерал-майора Ази Асланова» избрана членом Московского комитета ветеранов войны. Об этом “Diaspornew.az” сообщил председатель ветеранской организации Али Кязимов.
“После создания нашей организации мы сначала подали документы в Московский комитет ветеранов войны. Мы с нетерпением ждали ответа. Наконец, это положительное решение было принято на заседании Пленума Комитета ветеранов войны Москвы 29 февраля 2024 года. В рамках сотрудничества с комитетом мы шире представим в России героических детей Родины”.
Следует отметить, что Али Кязимов является председателем первой и единственной азербайджанской ветеранской организации, представленной в Московском комитете ветеранов войны.