“Heydər Əliyevin Dənizkənarı Milli Parkın inkişafında misilsiz xidmətləri” adlı konfrans keçirilib
Dənizkənarı Bulvar İdarəsi və Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyi münasimətilə “Heydər Əliyevin Dənizkənarı Milli Parkın inkişafında misilsiz xidmətləri” adlı konfrans keçirib.
Dənizkənarı Bulvar İdarəsinin sədri İlqar Mustafayev Ulu Öndər Heydər Əliyevin Bakı bulvarının inkişafındakı xidmətlərindən, bu xidmətlərin Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilməsindən danışıb.
O qeyd edib ki, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin diqqət və qayğısı nəticəsində 1970-80-ci illərdə ölkədə, eləcə də bulvarda yenidənqurma və quruculuq işləri aparılıb, Bulvar şərq və qərb istiqamətlərində genişləndirilib və uzunluğu 3,7 kilometrə çatdırılıb. Ulu Öndər Azərbaycana ikinci rəhbərliyi dövründə də dövlət quruculuğu ilə yanaşı, bulvarın inkişaf etdirilməsinə də xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşıb.
Tədbirdə iştirak edən Memarlıq və İnşaat Unuversitetinin Sosial və ictimai əlaqələr üzrə prorektoru Orxan Naqdıyev, Azərbaycan Memarlar İttifaqının sədri Elbay Qasımzadə, Memarlıq və İnşaat Universitetinin “Memarlığın əsasları” kafedrasının dosenti, memarlıq üzrə fəlsəfə doktoru Kamran Sultanov Ümummilli Liderin əvəzsiz fəaliyyətindən söz açıb.
Tədbirdə Heydər Əliyevin Dənizkənarı Milli Parkın ziyarətlərindən biri haqqında videoçarx yayımlanıb.

Кафедра Приморского бульвара и Азербайджанский университет архитектуры и строительства провели конференцию по случаю 100-летия общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Беспрецедентные заслуги Гейдара Алиева в развитии Приморского национального парка».
Председатель администрации Приморского бульвара Ильгар Мустафаев рассказал о заслугах Великого лидера Гейдара Алиева в развитии Бакинского бульвара и успешном продолжении этих услуг Президентом Ильхамом Алиевым.
Он отметил, что в результате внимания и заботы общенационального лидера Гейдара Алиева в 1970-х и 1980-х годах в стране были проведены реконструкционные и строительные работы, а также на бульваре бульвар был расширен в восточном и западном направлениях, а его длина была увеличена до 3,7 км. Во время второго правления Азербайджана, помимо государственного строительства, Великий Лидер уделял особое внимание и заботу развитию бульвара.
Орхан Нагдиев, проректор по социальным и общественным связям Университета архитектуры и строительства, Эльбай Гасымзаде, председатель Союза архитекторов Азербайджана, доцент кафедры «Основы архитектуры» Университета архитектуры и строительства Кямрана Султанов, доктор философских наук, рассказал о неоценимой деятельности Национального Лидера.
На мероприятии был показан видеоролик об одном из посещений Гейдаром Алиевым Приморского национального парка.