İstedadlı gənclər gələcəyimizdir
Dekabrın 14-də Vyanada Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi və Türkiyə Cümhuriyyətinin qurulmasının 100 illiyi münasibətilə möhtəşəm tədbir keçirilib. Azərbaycan və Türkiyə səfirlikləri tərəfindən təşkil olunan, Avstriya parlamentinin üzvlərinin, Vyanada akkreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələrinin, Avstriyadakı Azərbaycan diasporunun fəallarının iştirak etdikləri tədbirdə hər üç ölkənin dövlət himnləri səsləndirilib. Tədbirin rəsmi hissəsində, ölkəmizin Avstriyadakı səfiri Rövşən Sadıqbəyli, Türkiyənin Avstriyadakı səfiri Ozan Ceyhun və Azərbaycanın Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Elşad Əliyev çıxış etmiş və çıxışlardan sonra Ümummilli Lider Heydər Əliyevin siyasi fəaliyyətinə həsr olunmuş sənədli film nümayiş etdirilib. Tədbirin bədii hissəsində çıxış edən,
Respublikanın əməkdar artisti, istedadlı bəstəkar və pianoçu Turan Manafzadənin və öz çıxışına “Ulu Öndərimiz Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi və Türkiyə Cümhuriyyətinin 100 illiyi münasibətilə ürəyimdən gələn təbriklərimi, sizlərə öz musiqi tövhələrimlə çatdırmaq istəyirəm və bundan qürur duyuram!”- sözləri ilə başlayan Avstriya Konservatoriyasının tələbəsi, Respublika və Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, gənc pianoçu Ayan Məmmədlinin pianoda ifa etdikləri avropa, Türkiyə və Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri tədbir iştirakçıları tərəfindən böyük maraq və sevgiylə qarşılanmışdır!

Talented young people are our future
On December 14, a grand event was held in Vienna on the occasion of the 100th anniversary of the birth of the National Leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev and the 100th anniversary of the establishment of the Republic of Turkey. The national anthems of all three countries were played at the event organized by the embassies of Azerbaijan and Turkey, attended by members of the Austrian parliament, representatives of the diplomatic corps accredited in Vienna, and activists of the Azerbaijani diaspora in Austria. In the official part of the event, our country’s ambassador to Austria Rovshan Sadigbeyli, Turkey’s ambassador to Austria Ozan Jeyhun and the deputy chairman of Azerbaijan’s State Committee on Diaspora Work Elshad Aliyev made speeches, and after the speeches, a documentary film dedicated to the political activities of National Leader Heydar Aliyev was shown. Speaking in the artistic part of the event,
Honored Artist of the Republic, talented composer and pianist Turan Manafzadeh and the student of the Austrian Conservatory, who started his speech with the words “I want to convey my heartfelt congratulations on the occasion of the 100th anniversary of our Great Leader Heydar Aliyev and the 100th anniversary of the Republic of Turkey, with my musical contributions and I am proud of it!” , laureate of national and international competitions, young pianist Ayan Mammadli played the works of European, Turkish and Azerbaijani composers on the piano, which were met with great interest and love by the participants of the event!