İstedadlı gənclər gələcəyimizdir
Dekabrın 14-də Vyanada Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi və Türkiyə Cümhuriyyətinin qurulmasının 100 illiyi münasibətilə möhtəşəm tədbir keçirilib. Azərbaycan və Türkiyə səfirlikləri tərəfindən təşkil olunan, Avstriya parlamentinin üzvlərinin, Vyanada akkreditə olunmuş diplomatik korpusun nümayəndələrinin, Avstriyadakı Azərbaycan diasporunun fəallarının iştirak etdikləri tədbirdə hər üç ölkənin dövlət himnləri səsləndirilib. Tədbirin rəsmi hissəsində, ölkəmizin Avstriyadakı səfiri Rövşən Sadıqbəyli, Türkiyənin Avstriyadakı səfiri Ozan Ceyhun və Azərbaycanın Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsi sədrinin müavini Elşad Əliyev çıxış etmiş və çıxışlardan sonra Ümummilli Lider Heydər Əliyevin siyasi fəaliyyətinə həsr olunmuş sənədli film nümayiş etdirilib. Tədbirin bədii hissəsində çıxış edən,
Respublikanın əməkdar artisti, istedadlı bəstəkar və pianoçu Turan Manafzadənin və öz çıxışına “Ulu Öndərimiz Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi və Türkiyə Cümhuriyyətinin 100 illiyi münasibətilə ürəyimdən gələn təbriklərimi, sizlərə öz musiqi tövhələrimlə çatdırmaq istəyirəm və bundan qürur duyuram!”- sözləri ilə başlayan Avstriya Konservatoriyasının tələbəsi, Respublika və Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, gənc pianoçu Ayan Məmmədlinin pianoda ifa etdikləri avropa, Türkiyə və Azərbaycan bəstəkarlarının əsərləri tədbir iştirakçıları tərəfindən böyük maraq və sevgiylə qarşılanmışdır!

Талантливая молодежь – наше будущее
14 декабря в Вене состоялось грандиозное мероприятие по случаю 100-летия со дня рождения Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и 100-летия образования Турецкой Республики. На мероприятии, организованном посольствами Азербайджана и Турции, на котором присутствовали члены австрийского парламента, представители дипломатического корпуса, аккредитованного в Вене, активисты азербайджанской диаспоры в Австрии, прозвучали государственные гимны всех трех стран. В официальной части мероприятия выступили посол нашей страны в Австрии Ровшан Садигбейли, посол Турции в Австрии Озан Джейхун и заместитель председателя Госкомитета Азербайджана по работе с диаспорой Эльшад Алиев, а после выступлений был показан документальный фильм, посвященный политической Показана деятельность общенационального лидера Гейдара Алиева. Выступая в художественной части мероприятия,
Заслуженный артист республики, талантливый композитор и пианист Туран Манафзаде и студент Австрийской консерватории, начавший свое выступление словами «Хочу передать самые искренние поздравления по случаю 100-летия нашего Великого лидера Гейдара Алиева и 100-летие Турецкой Республики, моим музыкальным вкладом и я этим горжусь!», лауреат национальных и международных конкурсов, молодой пианист Аян Мамедли исполнил на фортепиано произведения европейских, турецких и азербайджанских композиторов, которые были встречены большой интерес и любовь участников мероприятия!