Yanvarın 5-də Bakıda Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı İbad Hüseynovla Krasnoyarsk diyarının regional Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti sədrinin müavini Azər Mustafayev, Saloğlu Şirkətlər Qrupunun rəhbəri Tacəddin Mustafayev və ehtiyatda olan polkovnik, Birinci Qarabağ Müharibəsinin veteranı Mehman Qədiməliyevin görüşü olub.
“Diaspornews.az” xəbər verir ki, görüşdə Prezident İlham Əliyevin apardığı uzaqgörən və düşünülmüş siyasəti, Azərbaycan Ordusunun şücaəti nəticəsində ərazi bütövlüyümüzün tam bərpa edilməsi böyük qürur hissi ilə vurğulanıb, şəhidlərimizə Allahdan rəhmət, qazilərimizə isə şəfalar dilənib.
Həmçinin Azərbaycanda həyata keçirilən iqtisadi siyasət, sahibkarlığın inkişafı üçün yaradılan münbit şərait xüsusi qeyd edilib.
Görüş iştirakçıları dünya azərbaycanlılarının həmrəyliyi, xaricdəki soydaşlarımızın cənab Prezidentin ətrafında birləşməsinin önəmini vurğulayıblar. Məhz bu birliyin qarşıdan gələn növbədənkənar prezident seçkilərində də olmasının vacibliyi xatırlanıb.
Milli Qəhrəman İbad Hüseynov ona göstərilən diqqətə görə qonaqlara təşəkkür edərək yeni ildə onların hər birinə uğurlar arzu edib.

Душевная встреча с Национальным героем
5 января Национальный герой Азербайджана Ибад Гусейнов встретился с заместителем председателя региональной Азербайджанской национально-культурной автономии Красноярского края Азером Мустафаевым, руководителем группы компаний «Салоглу» Таджеддином Мустафаевым и ветераном полковником запаса Мехманом Гадималиевым. Первой Карабахской войны, в Баку.
Как сообщает Diaspornews.az, на встрече с большим чувством гордости была подчеркнута дальновидная и продуманная политика Президента Ильхама Алиева, полное восстановление нашей территориальной целостности в результате храбрости Азербайджанской Армии. Милость Божия была молена за наших мучеников, а исцеление – за наших ветеранов.
Также особо была отмечена проводимая в Азербайджане экономическая политика, созданные благодатные условия для развития предпринимательства.
Участники встречи подчеркнули важность солидарности азербайджанцев мира и объединения наших соотечественников за рубежом вокруг господина Президента. Была отмечена важность этого единства на предстоящих внеочередных президентских выборах.
Национальный герой Ибад Гусейнов поблагодарил гостей за оказанное ему внимание и пожелал каждому из них успехов в новом году.