Yanvarın 5-də Bakıda Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı İbad Hüseynovla Krasnoyarsk diyarının regional Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti sədrinin müavini Azər Mustafayev, Saloğlu Şirkətlər Qrupunun rəhbəri Tacəddin Mustafayev və ehtiyatda olan polkovnik, Birinci Qarabağ Müharibəsinin veteranı Mehman Qədiməliyevin görüşü olub.
“Diaspornews.az” xəbər verir ki, görüşdə Prezident İlham Əliyevin apardığı uzaqgörən və düşünülmüş siyasəti, Azərbaycan Ordusunun şücaəti nəticəsində ərazi bütövlüyümüzün tam bərpa edilməsi böyük qürur hissi ilə vurğulanıb, şəhidlərimizə Allahdan rəhmət, qazilərimizə isə şəfalar dilənib.
Həmçinin Azərbaycanda həyata keçirilən iqtisadi siyasət, sahibkarlığın inkişafı üçün yaradılan münbit şərait xüsusi qeyd edilib.
Görüş iştirakçıları dünya azərbaycanlılarının həmrəyliyi, xaricdəki soydaşlarımızın cənab Prezidentin ətrafında birləşməsinin önəmini vurğulayıblar. Məhz bu birliyin qarşıdan gələn növbədənkənar prezident seçkilərində də olmasının vacibliyi xatırlanıb.
Milli Qəhrəman İbad Hüseynov ona göstərilən diqqətə görə qonaqlara təşəkkür edərək yeni ildə onların hər birinə uğurlar arzu edib.

A sincere meeting with the National Hero
On January 5, Azerbaijan’s National Hero Ibad Huseynov met with Azer Mustafayev, deputy chairman of the regional Azerbaijan National-Cultural Autonomy of Krasnoyarsk Territory, Tajeddin Mustafayev, head of the Saloglu Group of Companies, and reserve colonel Mehman Gadimaliyev, a veteran of the First Karabakh War, in Baku.
“Diaspornews.az” reports that the visionary and thoughtful policy of President Ilham Aliyev, the complete restoration of our territorial integrity as a result of the bravery of the Azerbaijan Army, was emphasized at the meeting with a great sense of pride, God’s mercy was prayed for our martyrs, and healing for our veterans.
Also, the economic policy implemented in Azerbaijan, the fertile conditions created for the development of entrepreneurship were specially mentioned.
The participants of the meeting emphasized the importance of the solidarity of Azerbaijanis of the world and the unification of our compatriots abroad around Mr. President. It was mentioned the importance of this unity in the upcoming extraordinary presidential elections.
National Hero Ibad Huseynov thanked the guests for the attention shown to him and wished each of them success in the new year.