Murmanskda keçirilən sərgidə Azərbaycan təmsil olunub
Noyabrın 4-də Murmansk vilayətində, Rusiya Federasiyasının müxtəlif xalqlarının sərgiləri olmuşdur. Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi”nin sədri Afil Hüseynov və sədr müavini Mehdi Fəyyazlı Azərbaycan mədəniyyəti və tarixi haqqında ətraflı məlumat vermişlər.
“Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi” adından hamınızı “Rusiya birliyi günü” münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edirəm! Sizə uzun ömür, cansağlığı və xoşbəxtlik arzulayıram!” – deyə Afil Hüseynov çıxışında bildirmişdir.
Həmçinin dahi Azərbaycan şairi Səməd Vurğunun “Azərbaycan” adlı şeirini Mehdi Fəyyazlı Azərbaycan və rus dillərində səsləndirmişdir.

Azerbaijan was represented at the exhibition held in Murmansk
On November 4, in the Murmansk region, there were exhibitions of various peoples of the Russian Federation. Murmansk Province Public Organization “Azerbaijan Culture Center” chairman Afil Huseynov and deputy chairman Mehdi Fayyazli gave detailed information about the culture and history of Azerbaijan.
On behalf of “Azerbaijan Cultural Center” Murmansk Region Public Organization, I sincerely congratulate you all on the occasion of “Russian Unity Day”! I wish you long life, health and happiness!” – said Afil Huseynov in his speech.
Also, the poem “Azerbaijan” by the genius Azerbaijani poet Samad Vurgu was sung by Mehdi Fayyazli in Azerbaijani and Russian languages.