Murmanskda keçirilən sərgidə Azərbaycan təmsil olunub
Noyabrın 4-də Murmansk vilayətində, Rusiya Federasiyasının müxtəlif xalqlarının sərgiləri olmuşdur. Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi”nin sədri Afil Hüseynov və sədr müavini Mehdi Fəyyazlı Azərbaycan mədəniyyəti və tarixi haqqında ətraflı məlumat vermişlər.
“Murmansk Vilayəti İctimai Təşkilatı “Azərbaycan Mədəniyyət Mərkəzi” adından hamınızı “Rusiya birliyi günü” münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edirəm! Sizə uzun ömür, cansağlığı və xoşbəxtlik arzulayıram!” – deyə Afil Hüseynov çıxışında bildirmişdir.
Həmçinin dahi Azərbaycan şairi Səməd Vurğunun “Azərbaycan” adlı şeirini Mehdi Fəyyazlı Azərbaycan və rus dillərində səsləndirmişdir.

4 ноября в Мурманской области прошли выставки различных народов Российской Федерации. Председатель Мурманской областной общественной организации «Центр культуры Азербайджана» Афил Гусейнов и заместитель председателя Мехти Файязли дали подробную информацию о культуре и истории Азербайджана.
От имени общественной организации Мурманской области «Азербайджанский культурный центр» искренне поздравляю всех вас с «Днем российского единства»! Желаю Вам долгих лет жизни, здоровья и счастья!» – сказал в своем выступлении Афил Гусейнов.
Также Мехти Файязлы исполнил стихотворение гениального азербайджанского поэта Самеда Вургу «Азербайджан» на азербайджанском и русском языках.