“PRODSERVİS-S” MMC və “Birlik” təşkilatı “Şaxta baba və Qar qız ziyarətə gəlir” xeyriyyə aksiyasına dəstək veriblər
2018-ci ildən bəri Tatarıstan Respublikasının Leninoqorsk şəhərindəki “Uşaqlarda Güc” Xeyriyyə Fondunun reabilitasiya mərkəzi hər il ənənəvi “Şaxta baba və Qar qız ziyarətə gəlir” xeyriyyə aksiyasını keçirir. Bu tədbir əlil uşaqlar və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar iştirak edir.
Tatarıstan Respublikasının Leninoqorsk şəhəri və Leninoqorsk vilayətində “Birlik” Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti ictimai təşkilatının sədri Ramiz Məmmədov tədbirlərdə dəfələrlə iştirak edib. Bu il də onun komandası qeyd edilən aksiyada fəal iştirak edərək onlara sponsorluq ediblər. İlk ildir ki, “PRODSERVİS-S” MMC və “Birlik” təşkilatı bu kampaniyanın həyata keçirilməsinə köməklik edir.
Kampaniyanın icraçıları öz növbəsində “Birlik” Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti ictimai təşkilatının sədri Ramiz Məmmədova və “PRODSERVİS-S” MMC-nin rəhbərlərinə bu xeyriyyəçiliklərinə görə hədsiz minnətdarlıqlarını bildiriblər.
“Reabilitasiya Mərkəzi tərəfindən biz bayram tədbirləri təşkil edir və tərəfdaşlarımızla birlikdə uşaqlara təntənəli şəkildə hədiyyələr təqdim edirik. “PRODSERVİS-S MMC və “Birlik” kimi təşkilatlar və fəal ictimai xadim, “PRODSERVİS-S” MMC-nin direktoru Mustafa Mustafayev və “Birlik” Gənclər şöbəsinin rəhbəri Əziz Firdovsili kimi nəcib insanlar, xeyriyyəçilər olanda, o zaman bu yaxşı işlər görmək çox asan və ikiqat xoş olur, xüsusən də uşaqlara gəldikdə. Uşaqların gözlərində səmimi təbəssümləri, səmimi sevinci görmək, sizə ünvanlanan minnətdarlıq sözlərini eşitmək çox qiymətlidir.
Mən gələcək əməkdaşlıq və dostluğa ümid edirəm və “Birlik” Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti ictimai təşkilatının çiçəklənməsini arzulayıram”, – deyə “Uşaqlarda Güc” Sağlamlıq İmkanlı Uşaqlara Yardım Xeyriyyə Fondunun Reabilitasiya Mərkəzinin direktor müavini Aygül Axmetova təşəkkür məktubunda bildirib.
Xatırladaq ki, Leninoqorsk vilayətinin Azərbaycan diasporunun rəhbəri Ramiz Məmmədov və “PRODSERVICE-S” MMC-nin direktoru Mustafa Mustafayevin rəhbərlikləri ilə hər il veteranlar, cəbhəçilər, əlillər, aztəminatlı və çoxuşaqlı ailələrdən olan uşaqlar üçün çoxsaylı xeyriyyə aksiyaları keçirilir.

“PRODSERVIS-S” LLC and “Birlik” organization supported the charity action “Santa Claus and Snow Maiden come to visit”
Since 2018, the rehabilitation center of the “Strength in Children” Charitable Foundation in Leninogorsk, Republic of Tatarstan, has been holding the traditional charity event “Santa Claus and Snow Maiden come to visit” every year. This event is attended by disabled children and children with disabilities.
Ramiz Mammadov, the chairman of the public organization “Birlik” Azerbaijan National Cultural Autonomy in the city of Leninogorsk and Leninogorsk region of the Republic of Tatarstan, participated in the events many times. This year, his team actively participated in the mentioned action and sponsored them. This is the first year that “PRODSERVIS-S” LLC and “Birlik” organization have been helping to implement this campaign.
In turn, campaign executives expressed their immense gratitude to Ramiz Mammadova, chairman of the Azerbaijan National Cultural Autonomy public organization “Birlik” and the heads of “PRODSERVIS-S” LLC for their charity.
“At the Rehabilitation Center, we organize festive events and solemnly present gifts to children together with our partners. When there are organizations like “PRODSERVIS-S LLC” and “Birlik” and noble people and philanthropists like active public figures, director of “PRODSERVIS-S” LLC Mustafa Mustafayev and head of youth department of “Birlik” Aziz Firdovsili, then doing these good deeds is very important. it’s easy and doubly enjoyable, especially when it comes to kids. It is very precious to see sincere smiles, sincere joy in children’s eyes, and to hear words of gratitude addressed to you.
I hope for future cooperation and friendship and I wish the prosperity of Birlik Azerbaijan National-Cultural Autonomy public organization,” said Aygul Akhmetova, deputy director of the Rehabilitation Center of the Charity Fund for Helping Children with Health Opportunities, Aygül Akhmetova, in a letter of thanks.
It should be noted that under the leadership of Ramiz Mammadov, head of the Azerbaijani diaspora of Leninogorsk region, and Mustafa Mustafayev, director of PRODSERVICE-S LLC, numerous charity actions are held every year for veterans, front-line soldiers, disabled people, and children from low-income and large families.