“PRODSERVİS-S” MMC və “Birlik” təşkilatı “Şaxta baba və Qar qız ziyarətə gəlir” xeyriyyə aksiyasına dəstək veriblər
2018-ci ildən bəri Tatarıstan Respublikasının Leninoqorsk şəhərindəki “Uşaqlarda Güc” Xeyriyyə Fondunun reabilitasiya mərkəzi hər il ənənəvi “Şaxta baba və Qar qız ziyarətə gəlir” xeyriyyə aksiyasını keçirir. Bu tədbir əlil uşaqlar və sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar iştirak edir.
Tatarıstan Respublikasının Leninoqorsk şəhəri və Leninoqorsk vilayətində “Birlik” Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti ictimai təşkilatının sədri Ramiz Məmmədov tədbirlərdə dəfələrlə iştirak edib. Bu il də onun komandası qeyd edilən aksiyada fəal iştirak edərək onlara sponsorluq ediblər. İlk ildir ki, “PRODSERVİS-S” MMC və “Birlik” təşkilatı bu kampaniyanın həyata keçirilməsinə köməklik edir.
Kampaniyanın icraçıları öz növbəsində “Birlik” Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti ictimai təşkilatının sədri Ramiz Məmmədova və “PRODSERVİS-S” MMC-nin rəhbərlərinə bu xeyriyyəçiliklərinə görə hədsiz minnətdarlıqlarını bildiriblər.
“Reabilitasiya Mərkəzi tərəfindən biz bayram tədbirləri təşkil edir və tərəfdaşlarımızla birlikdə uşaqlara təntənəli şəkildə hədiyyələr təqdim edirik. “PRODSERVİS-S MMC və “Birlik” kimi təşkilatlar və fəal ictimai xadim, “PRODSERVİS-S” MMC-nin direktoru Mustafa Mustafayev və “Birlik” Gənclər şöbəsinin rəhbəri Əziz Firdovsili kimi nəcib insanlar, xeyriyyəçilər olanda, o zaman bu yaxşı işlər görmək çox asan və ikiqat xoş olur, xüsusən də uşaqlara gəldikdə. Uşaqların gözlərində səmimi təbəssümləri, səmimi sevinci görmək, sizə ünvanlanan minnətdarlıq sözlərini eşitmək çox qiymətlidir.
Mən gələcək əməkdaşlıq və dostluğa ümid edirəm və “Birlik” Azərbaycan Milli-Mədəni Muxtariyyəti ictimai təşkilatının çiçəklənməsini arzulayıram”, – deyə “Uşaqlarda Güc” Sağlamlıq İmkanlı Uşaqlara Yardım Xeyriyyə Fondunun Reabilitasiya Mərkəzinin direktor müavini Aygül Axmetova təşəkkür məktubunda bildirib.
Xatırladaq ki, Leninoqorsk vilayətinin Azərbaycan diasporunun rəhbəri Ramiz Məmmədov və “PRODSERVICE-S” MMC-nin direktoru Mustafa Mustafayevin rəhbərlikləri ilə hər il veteranlar, cəbhəçilər, əlillər, aztəminatlı və çoxuşaqlı ailələrdən olan uşaqlar üçün çoxsaylı xeyriyyə aksiyaları keçirilir.

ООО «ПРОДСЕРВИС-С» и азербайджанская организация «Бирлик» оказали поддержку в Благотворительной акции «Дед Мороз и Снегурочка едут в гости»
С 2018 года реабилитационный центр Благотворительного фонда «Сила в детях» в городе Лениногорск Республики Татарстан ежегодно проводит традиционную благотворительную акцию «Дед Мороз и Снегурочка едут в гости». В данной акции участвуют дети-инвалиды и дети с ограниченными возможностями здоровья.
«Местная общественная организация Азербайджанская национально-культурная автономия города Лениногорск и Лениногорского района Республики Татарстан «Бирлик» («Единство») в лице её руководителя Рамиза Мамедова неоднократно принимает участие в наших мероприятиях. В этом году они также приняли активное участие, оказали нам спонсорскую помощь. С первого года и по сегодняшний день в проведении данной акции нам помогают МОО АНКА РТ «Бирлик», ООО «ПРОДСЕРВИС-С».
Со своей стороны я выражаю слова безграничной благодарности руководителям организаций ООО «ПРОДСЕРВИС-С» и Местной общественной организации Азербайджанской национально-культурной автономии города Лениногорск и Лениногорского района Республики Татарстан «Бирлик» («Единство») за отзывчивость и чуткость к тем, кто в этом нуждается!
Со стороны Реабилитационного центра организуем праздничные мероприятия и с нашими партнерами торжественно вручаем детям подарки», — сказала заместитель директора Реабилитационного центра Благотворительного фонда помощи детям с ограниченными возможностями здоровья «Сила в детях» Айгуль Ахметова.
«Когда есть такие организации, как ООО «ПРОДСЕРВИС-С» и «Бирлик» и такие благородные люди и меценаты, как активный общественный деятель, директор ООО «ПРОДСЕРВИС-С» Мустафа Мустафаев и руководитель молодежного крыла Азербайджанской НКА «Бирлик» Азиз Фирдовсили, тогда становится намного легче и вдвойне приятно делать добрые дела, особенно когда дело касается детей. Очень дорого видеть искренние улыбки, искреннюю радость в глазах детей и слышать слова благодарности в свой адрес.
Я надеюсь на дальнейшее сотрудничество и дружбу и хочу, чтобы Азербайджанская национально-культурная автономия «Бирлик» («Единство») процветала», — подчеркнула заместитель директора Реабилитационного центра Благотворительного фонда помощи детям с ограниченными возможностями здоровья «Сила в детях» Айгуль Ахметова.
Ежегодно азербайджанская диаспора Лениногорского района во главе с ее руководителем Рамизом Мамедовым и директором ООО «ПРОДСЕРВИС-С» Мустафой Мустафаевым проводит многочисленные благотворительные акции для ветеранов, тружеников тыла, детей из малообеспеченных и многодетных семей, а также людей с ограниченными возможностями здоровья.