QHT Gədəbəydə “İstedadlı gənclərin sorağında” adlı tədbir keçirdi
23-24 sentyabr 2023- cü il tarixində Gədəbəydə bir qrup istedadlar öz bacarıqlarını təqdim etdilər. QHT – lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Maliyyə Dəstəyi ilə “İstedadları tanıyaq və tanıdaq” İB-nin “Regionlarda
istedadlı gənclərin inkişafı istiqamətində tədbirlərin keçirilməsi” adlı layihəsinin ikinci mərhələsi Gədəbəy rayonunda reallaşdırıldı. Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən “İstedadlı gənclərin sorağında” adlı tədbirdə Gədəbəy rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndəsi, Təhsil şöbəsinin əməkdaşı, Heydər Əliyev mərkəzinin əməkdaşları, İstedadları tanıyaq və tanıdaq İB-nin 20 nəfərdən ibarət nümayəndə heyəti və rayon sakinləri iştirak etdilər. İstedadların müxtəlif nominasiyalar üzrə əl işləri , rəsmlərdən ibarət sərgiləri təqdim olundu və aşıq sənəti, nəfəs alətləri, bədii qiraət, musiqi ifaçılığı üzrə çıxışlar dinlənildi. Təşkilat sədri Vüsalə Sadıqova çıxış edərək dövlətin istedadlı uşaq və gənclərə diqqət və qayğısını vurğuladı və bütün iştirakçılara uğurlar arzuladı. Birlik sədri qeyd etdi ki
tədbirdə çıxış edən iştirakçılar arasında fərqlənənlər Bakı şəhərində diplom və sertifikatla mükafatlandırılacaqlar.
Tədbirin sonunda Xatirə şəkli çəkdirildi.
Qeyd edək ki, layihənin məqsədi, istedadlı və bacarıqlı şəxsləri üzə çıxarmaq üçün tədbirlər keçirmək və sərgilər təşkil etmək, həmçinin şəhər və rayonda yaşayan istedadlar arasında təməli möhkəm olan və davamlılığı qorumağı bacaran dostuq körpüsü yarada bilmək, vətənpərvər ruhda inkişaflarına dəstək olmaq, pis vərdişlərdən uzaqlaşdıraraq asudə vatlarını səmərəli təşkil etmək, ictimai fəallıqlarını artırılmasına dəstək olmaqdır.
Bununla yanaşı, tədbir iştirakçılarının davamlı olaraq Azərbaycanın tanınmış simaları ilə görüşləri də təşkil olunacaqdır.

The NGO held an event in Gadabey called “Inquiry of talented youth”
On September 23-24, 2023, a group of talents presented their skills in Gadabay. With the financial support of the State Support Agency for NGOs, “Let’s recognize and recognize talents” PU “In the Regions
The second stage of the project “carrying out events for the development of talented young people” was held in Gadabay district. At the event called “Inquiry of talented youth” held at the Heydar Aliyev Center, a representative of the Gadabay district Executive Power, an employee of the Education Department, employees of the Heydar Aliyev Center, and 20 people from Let’s Know and Know Talents PU delegation and residents of the district participated. Exhibitions of handicrafts and paintings of talents were presented in various nominations, and speeches were heard on the art of Ashiq, wind instruments, artistic recitation, and music performance. The chairman of the organization, Vusala Sadygova, made a speech, paying attention to the talented children and youth of the state and emphasized his concern and wished success to all participants. Union chairman noted that
those who stand out among the participants who spoke at the event will be awarded with diplomas and certificates in Baku.
At the end of the event, a commemorative photo was taken.
It should be noted that the purpose of the project is to hold events and organize exhibitions to identify talented and skilled people, as well as to create a bridge of friendship between the talents living in the city and the region, which has a solid foundation and is able to maintain continuity, to support their development in a patriotic spirit, to free them from bad habits and to relax. to effectively organize their activities, to support the increase of their social activities.
In addition, meetings of the participants of the event with well-known figures of Azerbaijan will be organized.