Qurumuş və qəzalı ağacların götürülməsi ilə bağlı ictimai dinləmə keçirilib
Dövlət Ekoloji Ekspertiza Agentliyində Səhiyyə Nazirliyinin inzibati binasının, Saray Modul tipli Vərəm Əleyhinə Xəstəxananın, Mərdəkan Reabilitasiya Pansionatının, Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən “Sahil” düşərgəsinin və “Xətai Park” MMC tikinti şirkətinin inşa etdiyi yaşıyış kompleksinin ərazisində olan qurumuş və qəzalı ağacların götürülməsi ilə bağlı ictimai dinləmə keçirilib.
“Report” xəbər verir ki, ekoloqların, QHT, həmçinin digər maraqlı tərəflərin iştirakı ilə baş tutan tədbirdə yaşıllıqların götürülməsi, bərpa dəyəri, mühafizəsi və ekoloji vəziyyətin yaxşılaşdırılması istiqamətində görüləcək işlər müzakirə edilib.
Dinləmədə Saray Modul tipli Vərəm Əleyhinə Xəstəxananın həyətində 60 ədəd, Səhiyyə Nazirliyinin inzibati binasının həyətində və kənarlarında 25 ədəd, Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində yerləşən “Sahil” düşərgəsində 8 ədəd, Mərdəkan Reabilitasiya Pansionatının həyətyanı sahəsində 35 ədəd qurumuş və qəzalı ağacların götürülməsi barədə ümumi fikrə gəlinib, xəstəliyə yoluxmuş ağacların isə xüsusi qaydada utilizasiyası, yerinin dərmanlanmasının vacibliyi diqqətə çatdırılıb.

A public hearing was held regarding the removal of dead and damaged trees
Public hearing on the removal of dead and damaged trees from the territory of the administrative building of the Ministry of Health, Saray Modular Tuberculosis Hospital, Mardakan Rehabilitation Boarding House, “Sahil” camp located in Mardakan settlement, and the aging complex built by “Xatai Park” LLC construction company at the State Environmental Expertise Agency. was held.
“Report” informs that at the event, which took place with the participation of ecologists, NGOs, as well as other interested parties The work to be done in the direction of removal of greenery, cost of restoration, protection and improvement of the ecological situation was discussed.
At the hearing, 60 units in the yard of Saray Modular Anti-Tuberculosis Hospital, 25 units in the yard and outside of the administrative building of the Ministry of Health, in Mardakan settlement of Khazar region. to the general opinion about the removal of 8 trees in the “Sahil” camp, and 35 trees in the courtyard of the Mardakan Rehabilitation Boarding House. and the importance of disposing of diseased trees in a special manner and treating the area with drugs was brought to attention.