Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında İlham Əliyevin doğum günü münasibətilə tədbir keçirildi
Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında “Azərbaycanlılar Konqresi” nin Mərkəzi ofisində Konqresin fəxri prezidenti Şahin Məmmədovun, Konqresin sədri Murtaza Gülməmmədovun və diospora üzvülərinn iştirakı ilə Müzəffər Ali baş komandan, möhtərəm prezidentimiz İlham Əliyevin doğum günü münasibətilə tədbir keçirildi.
Tədbiri giriş sözü ilə Şimali Osetiya Respublikası “Azərbaycanlılar Konqresi”nin fəxri Prezidenti Şahin Məmmədov açaraq Müzəffər Ali baş komandan haqqında İlham Əliyevin Azərbaycan tarixindəki yeri və rolu barədə danışdı.
“Hörmətli İlham Heydər oğlu.
Sizi mübarək doğum gününüz münasibətilə ürəkdən təbrik edir, ən xoş və səmimi arzularımı çatdırmaqdan böyük məmnunluq duyuram.
Biz Sizi Azərbaycan xalqının vətənpərvər və fədakar övladı, xalqın müdrik rəhbəri, zəmanəmizin görkəmli dövlət və siyasi xadimi kimi tanıyır və bunu xüsusi olaraq etiraf edirik.
Azərbaycanda sosial-iqtisadi inkişafın təmin edilməsi, müstəqil dövlətçiliyin əsaslarının hərtərəfli möhkəmləndirilməsi istiqamətində aparılan sistemli islahatlar və genişmiqyaslı dəyişikliklər, ölkənizin sürətli inkişafına yönəlmiş böyük quruculuq işləri ilə sıx bağlıdır.
Xüsusən də Sizin güclü iradəniz sayəsində ölkənizin ərazi bütövlüyünün tam bərpası və tarixi ədalətin bərqərar olunması, sözün əsl mənasında, reallığa çevrildi.
Siz Azərbaycanın yeni tarixini yazdınız. Sizin rəhbərliyinizlə bu gün Azərbaycan beynəlxalq aləmdə sabit, öz üzərinə düşən öhdəliklərini vaxtında yerinə yetirən ölkə kimi qəbul olunur.
Sizin digər sahələrdə həyata keçirdiyiniz konstruktiv və praqmatik siyasət ölkəmizin inkişafına və insanların rifahına öz töhfələrini verməkdədir.
Hörmətli İlham Heydər oğlu, Sizi – həyatınızın bu sevincli günü münasibətilə bir daha ürəkdən təbrik edir, möhkəm cansağlığı, tükənməz enerji, ailə səadəti, son dərəcə şərəfli və məsuliyyətli fəaliyyətinizdə yeni-yeni uğurlar, qardaş Azərbaycan xalqına isə sülh, əmin-amanlıq, davamlı tərəqqi və firavanlıq arzulayırıq”.
QEYD:
Möhtərəm Prezidentimiz!
Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında fəaliyyət göstərən Şimali Osetiya Respublikası “Azərbaycanlılar Konqresi” və burada yaşayan azərbaycanlılar hamılıqla 7 fevral 2024-cü il tarixinə təyin edilmiş növbədənkənar Prezident seçkilərində SİZİN namizədliyinizi dəstəkləyir.

An event was held in the Republic of North Ossetia-Alania to mark the birthday of Ilham Aliyev
In the Central office of the “Azerbaijani Congress” in the Republic of North Ossetia-Alania, an event was held on the occasion of the birthday of our Honorable President Ilham Aliyev, Commander-in-Chief Muzaffar Ali, with the participation of Honorary President of the Congress Shahin Mammadov, Chairman of the Congress Murtaza Gulmammadov and members of the diaspora.
The event was opened by the Honorary President of the “Azerbaijani Congress” of the Republic of North Ossetia, Shahin Mammadov, who spoke about the commander-in-chief Muzaffar Ali, Ilham Aliyev’s place and role in the history of Azerbaijan.
“Dear Ilham Heydar oglu.
I sincerely congratulate you on your happy birthday, and I am very pleased to convey my best and sincere wishes.
We recognize you as a patriotic and selfless son of the Azerbaijani people, a wise leader of the people, an outstanding state and political figure of our time, and we specially acknowledge this.
Ensuring socio-economic development in Azerbaijan, systemic reforms and large-scale changes carried out in the direction of comprehensive strengthening of the foundations of independent statehood are closely related to major construction works aimed at the rapid development of your country.
Especially thanks to your strong will, the complete restoration of the territorial integrity of your country and the establishment of historical justice, in the truest sense of the word, became a reality.
You have written a new history of Azerbaijan. Under your leadership, today Azerbaijan is recognized in the international world as a stable country that fulfills its obligations on time.
The constructive and pragmatic policy implemented by you in other fields contributes to the development of our country and the welfare of people.
Dear Ilham Heydar oglu, I heartily congratulate you once again on the occasion of this joyful day of your life, good health, inexhaustible energy, family happiness, new successes in your extremely honorable and responsible activities, and peace, tranquility, and continuous progress to the brotherly people of Azerbaijan. and we wish prosperity”.
NOTE:
Dear President!
The “Congress of Azerbaijanis” of the Republic of North Ossetia, operating in the Republic of North Ossetia, Alania, and the Azerbaijanis living here all support YOUR candidacy in the extraordinary presidential elections scheduled for February 7, 2024.