Şimali Osetiyadakı soydaşlarımız Prezident İlham Əliyevə dəstək bəyanatı yayıb
Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında “Azərbaycanlılar Konqresi” Azərbaycanda 2024-cü ilin fevralın 7-də keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərini dəstəkləyən bəyanat yayıb. Şimali Osetiya Respublikası “Azərbaycanlılar Konqresi”nin fəxri Prezidenti Şahin Məmmədov adından yayılan bəyanatda bildirilir: “Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında yaşayan minlərlə azərbaycanlını doğma Azərbaycana olan sevgi birləşdirir. Biz Azərbaycanın Prezidenti Cənab İlham Əliyevlə hər zaman fəxr edirik. Müstəqil və güclü olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olduğumuz üçün qürur duyuruq.
Bizim hər zaman arzu və istəyimiz Azərbaycanı güclü, qüdrətli, suveren və müstəqil görməkdir. Hazırda Azərbaycan Cənubi Qafqazın iqtisadi liderinə çevrilmişdir. Bu gün Azərbaycan regional və qlobal təşəbbüsləri ilə dünya dövlətlərinin diqqət məkəzindədir. Xüsusən Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsləri ilə Azərbaycanın həyata keçirdiyi layihələr dünya dövlətlərinin liderləri tərəfindən təqdir olunur. Bütün bunlarla yanaşı, Prezident İlham Əliyev dünya azərbaycanlılarının həmrəyliyinə nail olmaq üçün ardıcıl siyasət yeridir.
Prezident İlham Əliyevin müdrik siyasəti, qətiyyətli, cəsarətli addımları sayəsində Azərbaycan tarixi Qələbə qanaraq öz ərazi bütövlüyünü bərpa etməyə nail olub. Ali Baş Komandan İlham Əliyev yüz illər boyunca heç kim etmədiyini etdi. 20 il əvvəl dediyi sözləri dəfələrlə təkrar edərək Qələbə Marşı çaldırmağa nail oldu. Bizə bu şanlı Zəfəri və sevinci yaşatdığına görə Cənab Prezidentə və Azərbaycan Ordusuna sonsuz minnətdarlığımızı bildiririk.
Biz, Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında yaşayan azərbaycanlılar Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin fevral ayının 7-də keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərini dəstəklədiyimiz bəyan edirik. Biz, hər zaman Prezident İlham Əliyevin siyasətini dəstəkləyirik. Bütün dünya azərbaycanlılarını 2024-cü il fevralın 7-də keçiriləcək seçkilərdə səsvermədə arzularımızı gercəyə çevimiş Liderə dəstək olmağa çağırırıq”.

Наши соотечественники в Северной Осетии выступили с заявлением в поддержку президента Ильхама Алиева
«Конгресс азербайджанцев» Северо-Осетинской Республики Алания выступил с заявлением в поддержку внеочередных президентских выборов, которые состоятся в Азербайджане 7 февраля 2024 года. В заявлении, распространенном от имени почетного президента «Азербайджанского Конгресса» Республики Северная Осетия Шахина Мамедова, говорится: «Тысячи азербайджанцев, проживающих в Республике Северная Осетия – Алания, объединены любовью к родному Азербайджану. . Мы всегда гордимся Президентом Азербайджана господином Ильхамом Алиевым. Мы гордимся тем, что являемся гражданами независимой и сильной Азербайджанской Республики.
Наше желание и желание всегда – видеть Азербайджан сильным, могущественным, суверенным и независимым. В настоящее время Азербайджан стал экономическим лидером Южного Кавказа. Сегодня Азербайджан со своими региональными и глобальными инициативами находится в центре внимания стран мира. В частности, мировые лидеры высоко оценивают проекты, реализуемые Азербайджаном по инициативе президента Ильхама Алиева. Помимо всего этого, Президент Ильхам Алиев проводит последовательную политику по достижению солидарности азербайджанцев мира.
Благодаря мудрой политике Президента Ильхама Алиева, решительным и смелым шагам, Азербайджан сумел восстановить свою территориальную целостность, обескровив историю Победы. Главнокомандующий Ильхам Алиев сделал то, чего никто не делал сотни лет. Повторив слова, сказанные им 20 лет назад, он сумел сыграть Марш Победы. Выражаем вечную благодарность господину Президенту и Азербайджанской Армии за то, что они подарили нам эту славную Победу и радость.
Мы, азербайджанцы, проживающие в Республике Северная Осетия, Алания, заявляем, что поддерживаем внеочередные выборы президента Азербайджанской Республики, которые состоятся 7 февраля 2024 года. Мы всегда поддерживаем политику Президента Ильхама Алиева. Мы призываем всех азербайджанцев мира проголосовать на выборах, которые состоятся 7 февраля 2024 года, поддержать Лидера, воплотившего в жизнь наши мечты”.