Şimali Osetiyadakı soydaşlarımız Prezident İlham Əliyevə dəstək bəyanatı yayıb
Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında “Azərbaycanlılar Konqresi” Azərbaycanda 2024-cü ilin fevralın 7-də keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərini dəstəkləyən bəyanat yayıb. Şimali Osetiya Respublikası “Azərbaycanlılar Konqresi”nin fəxri Prezidenti Şahin Məmmədov adından yayılan bəyanatda bildirilir: “Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında yaşayan minlərlə azərbaycanlını doğma Azərbaycana olan sevgi birləşdirir. Biz Azərbaycanın Prezidenti Cənab İlham Əliyevlə hər zaman fəxr edirik. Müstəqil və güclü olan Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olduğumuz üçün qürur duyuruq.
Bizim hər zaman arzu və istəyimiz Azərbaycanı güclü, qüdrətli, suveren və müstəqil görməkdir. Hazırda Azərbaycan Cənubi Qafqazın iqtisadi liderinə çevrilmişdir. Bu gün Azərbaycan regional və qlobal təşəbbüsləri ilə dünya dövlətlərinin diqqət məkəzindədir. Xüsusən Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsləri ilə Azərbaycanın həyata keçirdiyi layihələr dünya dövlətlərinin liderləri tərəfindən təqdir olunur. Bütün bunlarla yanaşı, Prezident İlham Əliyev dünya azərbaycanlılarının həmrəyliyinə nail olmaq üçün ardıcıl siyasət yeridir.
Prezident İlham Əliyevin müdrik siyasəti, qətiyyətli, cəsarətli addımları sayəsində Azərbaycan tarixi Qələbə qanaraq öz ərazi bütövlüyünü bərpa etməyə nail olub. Ali Baş Komandan İlham Əliyev yüz illər boyunca heç kim etmədiyini etdi. 20 il əvvəl dediyi sözləri dəfələrlə təkrar edərək Qələbə Marşı çaldırmağa nail oldu. Bizə bu şanlı Zəfəri və sevinci yaşatdığına görə Cənab Prezidentə və Azərbaycan Ordusuna sonsuz minnətdarlığımızı bildiririk.
Biz, Şimali Osetiya Alaniya Respublikasında yaşayan azərbaycanlılar Azərbaycan Respublikasında 2024-cü ilin fevral ayının 7-də keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərini dəstəklədiyimiz bəyan edirik. Biz, hər zaman Prezident İlham Əliyevin siyasətini dəstəkləyirik. Bütün dünya azərbaycanlılarını 2024-cü il fevralın 7-də keçiriləcək seçkilərdə səsvermədə arzularımızı gercəyə çevimiş Liderə dəstək olmağa çağırırıq”.

Our compatriots in North Ossetia issued a statement of support for President Ilham Aliyev
The “Congress of Azerbaijanis” in the North Ossetian Republic of Alania issued a statement supporting the extraordinary presidential elections to be held in Azerbaijan on February 7, 2024. The statement released on behalf of the honorary president of the “Azerbaijani Congress” of the Republic of North Ossetia, Shahin Mammadov, states: “Thousands of Azerbaijanis living in the Republic of North Ossetia, Alania, are united by their love for their native Azerbaijan. We are always proud of Mr. Ilham Aliyev, the President of Azerbaijan. We are proud to be citizens of the independent and strong Republic of Azerbaijan.
Our desire and desire is always to see Azerbaijan strong, powerful, sovereign and independent. Currently, Azerbaijan has become the economic leader of the South Caucasus. Today, Azerbaijan is the center of attention of the world countries with its regional and global initiatives. In particular, the projects implemented by Azerbaijan with the initiatives of President Ilham Aliyev are appreciated by the world leaders. In addition to all this, President Ilham Aliyev has a consistent policy to achieve the solidarity of the world’s Azerbaijanis.
Thanks to President Ilham Aliyev’s wise policy, decisive and courageous steps, Azerbaijan has managed to restore its territorial integrity by bleeding the history of Victory. Commander-in-Chief Ilham Aliyev did what no one has done for hundreds of years. Repeating the words he said 20 years ago, he managed to play the Victory March. We express our eternal gratitude to Mr. President and the Azerbaijan Army for giving us this glorious Victory and joy.
We, the Azerbaijanis living in the Republic of North Ossetia, Alania, declare that we support the extraordinary presidential elections to be held in the Republic of Azerbaijan on February 7, 2024. We always support the policy of President Ilham Aliyev. We call on all Azerbaijanis of the world to vote in the elections to be held on February 7, 2024, to support the Leader who made our dreams come true”.