“Sivil Toplum” ATƏT-in müşahidəçilərinin iştirakı ilə təlimçilər üçün təlim keçirdi
10 yanvar 2024-cü il tarixində “Sivil Toplum” Monitorinq Koalisiyası ofisində müşahidələr üçün keçiriləcək treninqlərin təlimçilərinə təlim keçirilib. Təlimdən əvvəl Koalisiyanın həmsədrləri A. M. Kərimov (“Müstəqil Hüquq Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədi), Q. Ə. İbrahimli (“Demokratik Seçki Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədri) və Ə. N. Abbasbəyli («Cəмiyyətin İnкişаfı Mərkəzi» Ictimаi Birliyinin sədri) iştirakçılar qarşısında çıxış edərək, “Sivil Toplum” Monitorinq Koalisiyası haqqında, 07 fevral 2024-cü il tarixdə keçiriləcək Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin növbədənkənar seçkilərində qarşıda duran vəzifələr barədə məlumat veriblər.
Q. İbrahimli Koalisiya barədə ətraflı məlumat verərək, təsisçi təşkilatları, onların rəhbərlərini iştirakçılara təqdim edib, Koalisiyanın məqsəd və məramlarını açıqlayıb. Sonra Ə. N. Abbasbəyli isə seçki mühiti, seçki prosesinin müşahidəsindən danışaraq, 07 fevral 2024-cü il tarixdə keçiriləcək Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin növbədənkənar seçkilərində Koalisiyanın müşahidəçilərinin görəcəyi işlər barədə məlumat verib.

10 января 2024 года состоялось обучение тренеров тренингов, которые будут проводиться по наблюдениям в офисе Мониторинговой коалиции «Гражданский Топлум». Перед началом тренинга сопредседатели Коалиции А.М.Каримов (руководитель Общественного объединения «Независимый юридический центр»), Г.А. Ибрагимли (председатель Общественного объединения «Демократический избирательный центр») и А. Н.Аббасбейли (председатель Общественного объединения «Центр развития общин») обратился к участникам и проинформировал о Мониторинговой коалиции «Гражданское общество» и предстоящих задачах на внеочередных выборах Президента Азербайджанской Республики, которые состоятся 7 февраля. , 2024.
К. Ибрагимли дал подробную информацию о Коалиции, представил участникам организации-учредители и их лидеров, а также объяснил цели и задачи Коалиции. Затем. Н.Аббасбейли рассказал о предвыборной среде и наблюдении за избирательным процессом, а также проинформировал о работе, которую предстоит проделать наблюдателям Коалиции на внеочередных выборах Президента Азербайджанской Республики, которые состоятся 7 февраля 2024 года.