“Sivil Toplum” ATƏT-in müşahidəçilərinin iştirakı ilə təlimçilər üçün təlim keçirdi
10 yanvar 2024-cü il tarixində “Sivil Toplum” Monitorinq Koalisiyası ofisində müşahidələr üçün keçiriləcək treninqlərin təlimçilərinə təlim keçirilib. Təlimdən əvvəl Koalisiyanın həmsədrləri A. M. Kərimov (“Müstəqil Hüquq Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədi), Q. Ə. İbrahimli (“Demokratik Seçki Mərkəzi” İctimai Birliyinin sədri) və Ə. N. Abbasbəyli («Cəмiyyətin İnкişаfı Mərkəzi» Ictimаi Birliyinin sədri) iştirakçılar qarşısında çıxış edərək, “Sivil Toplum” Monitorinq Koalisiyası haqqında, 07 fevral 2024-cü il tarixdə keçiriləcək Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin növbədənkənar seçkilərində qarşıda duran vəzifələr barədə məlumat veriblər.
Q. İbrahimli Koalisiya barədə ətraflı məlumat verərək, təsisçi təşkilatları, onların rəhbərlərini iştirakçılara təqdim edib, Koalisiyanın məqsəd və məramlarını açıqlayıb. Sonra Ə. N. Abbasbəyli isə seçki mühiti, seçki prosesinin müşahidəsindən danışaraq, 07 fevral 2024-cü il tarixdə keçiriləcək Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin növbədənkənar seçkilərində Koalisiyanın müşahidəçilərinin görəcəyi işlər barədə məlumat verib.

“Civil Society” conducted training
On January 10, 2024, training was held for the trainers of the trainings to be held for observations at the “Civil Toplum” Monitoring Coalition office. Before the training, the co-chairs of the Coalition A. M. Karimov (the head of the Public Union “Independent Law Center”), G. A. İbrahimli (Chairman of the Public Union “Democratic Election Center”) and A. N. Abbasbeyli (“Chairman of the Community Development Center” Public Union) addressed the participants and informed about the “Civil Society” Monitoring Coalition and the tasks ahead in the extraordinary elections of the President of the Republic of Azerbaijan to be held on February 7, 2024.
Q. Ibrahimli gave detailed information about the Coalition, introduced the founding organizations and their leaders to the participants, and explained the goals and objectives of the Coalition. Then A. N. Abbasbeyli spoke about the election environment and the observation of the election process and informed about the work to be done by the observers of the Coalition in the extraordinary elections of the President of the Republic of Azerbaijan to be held on February 7, 2024.