Türkiyə Respublikası Kənd Təsərrüfatı və Meşəçilik Nazirliyinin nümayəndə heyəti ilə görüş keçirilib
Azərbaycanda işgüzar səfərdə olan Türkiyə Respublikası Kənd Təsərrüfatı və Meşəçilik Naziri cənab İbrahim Yumaklının rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyində görüş keçirilib.
Görüşdə “Azərbaycan-Türkiyə Beynəlxalq Meşə Təlim Mərkəzi”, “Ağıllı Tingçilik” və “Dostluq Meşəsi” Kompleksinin yaradılması layihəsi çərçivəsində görülmüş işlər, su resurslarının səmərəli idarə olunması, eləcə də ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində gələcək əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub, iki ölkə arasında qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparılıb.

A meeting was held with the delegation of the Ministry of Agriculture and Forestry of the Republic of Turkey
A meeting was held at the Ministry of Ecology and Natural Resources with the delegation led by the Minister of Agriculture and Forestry of the Republic of Turkey, Mr. Ibrahim Yumaklı, who is on a business trip to Azerbaijan.
During the meeting, the works done within the framework of the “Azerbaijan-Turkey International Forestry Training Center”, “Smart Planting” and “Friendship Forest” Complex creation project, the possibilities of future cooperation in the field of efficient management of water resources as well as environmental protection were discussed, mutual interest between the two countries was discussed. opinions were exchanged on other issues.