Xəzər dənizi, Mingəçevir su anbarı və Katex çayında qanunsuz ov edən şəxslər cəzalandırılıb
Xəzər dənizinin Sumqayıt şəhəri akvatoriyasında, Mingəçevir su anbarında və Katex çayında qanunsuz balıq ovlayan şəxslər saxlanılıb.
Bu barədə “Report”a Dövlət Ekoloji Təhlükəsizlik Xidmətinin rəsmisi Bəhruz Məhəmmədov məlumat verilib.
Onun sözlərinə görə, araşdırma zamanı qanunsuz balıq ovlayan şəxslərin Sumqayıt şəhər sakini Elnur Əliyev, Yevlax rayon sakinləri Məhəbbət Qasımov, Rəsul Eyyubov, İntiqam Əzizov və Balakən rayon sakini Aslan Rzayev olduğu müəyyən edilib, onlardan istifadəsi qadağan olunmuş ov alətləri götürülüb: “Faktlarla bağlı qanun pozucuları barəsində akt, protokol tərtib olunub və qanunamüvafiq tədbirlər görülüb”.

Наказаны лица, незаконно охотившиеся в Каспийском море, Мингячевирском водохранилище и реке Катех
Лица пойманы на незаконном лове рыбы в Сумгаитской городской акватории Каспийского моря, Мингячевирском водохранилище и реке Катех.
Об этом “Report” сообщил сотрудник Государственной службы экологической безопасности Бахруз Магомедов.
По его словам, в ходе расследования установлено, что людьми, выловившими незаконную рыбу, были житель города Сумгаит Эльнур Алиев, жители Евлахского района Мехаббат Гасымов, Расул Эюбов, Интигам Азизов и житель Балакенского района Аслан Рзаев, а также запрещенные охотничьи орудия. из их использования были изъяты: «По фактам составлен акт, протокол и к нарушителям закона приняты меры правового характера».