Xınalıqda 20 ev təmir-bərpa olunur
“Report” xəbər verir ki, bunu Dövlət Turizm Agentliyinin Qoruqları İdarəetmə Mərkəzinin tikinti sektorunun müdiri Elşən Ağalarov bildirib.
“Hava şəraiti imkan versə, bu evlərin hamısının təmir-bərpası sona çatdırılacaq. Əks təqdirdə 17 ev təhvil veriləcək. Ümumilikdə Xınalıqda 4 il müddətində – 2021-2024-cü illərdə 60 evin təmir-bərpası layihələndirilib. 2021-ci ildə 16, 2022-ci ildə 11 ev sakinlərinə təhvil verilib. 2024-cü ilə isə qalan evləri təmir-bərpa etməyi planlaşdırırıq”, – deyə o qeyd edib.
E.Ağalarov vurğulayıb ki, Xınalıq tarixi yer olduğu üçün evlər kəndin özünəməxsus memarlıq üslubuna uyğun bərpa edilir.

В этом году в селе Хыналыг Губинского района ремонтируется 20 домов.
Как сообщает Report, об этом заявил Эльшан Агаларов, начальник строительного сектора Центра управления заповедниками Государственного агентства по туризму.
“Если позволят погодные условия, ремонт и восстановление всех этих домов будут завершены. В противном случае 17 домов будут сданы. Всего ремонт и восстановление 60 домов в Хыналыге запланированы в течение 4 лет. лет – в 2021-2024 годах. В 2021 году жильцам сдано 16 домов, в 2022 году – 11. Остальные дома планируем отремонтировать и восстановить в 2024 году”, – сказал он.
Э.Агаларов подчеркнул, что, поскольку Хыналыг является историческим местом, дома восстановлены в соответствии с уникальным архитектурным стилем села.