Yaşar Məsimov: “Qarşıdan gələn il bizim inkişaf tariximizin yeni səhifəsini təmsil edir”
Orenburq Vilayəti Azərbaycanlılarının Regional Milli-Mədəni Muxtariyyətinin sədri Yaşar Məsimov Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və qarşıdan gələn 2024-cü il münasibətilə soydaşlarımızı təbrik edib. Təbrikdə bildirilib: “Keçən il bizim hamımız üçün çətin oldu. Ancaq ruhumuzun gücü, həmrəyliyimiz və bir-birimizə olan dəstəyimiz sayəsində bütün çətinlikləri dəf edə bildik, əlaqələrimizi daha da gücləndirə bildik. Cəmiyyətin və dövlətin həyatında iştirakınız, fəallığınız və rayonun mədəni, sosial və iqtisadi həyatına verdiyiniz töhfələr ümumi uğurumuzda mühüm amildir.
Prezident Vladimir Putinin Rusiyada yürütdüyü kursu səmimi dəstəklədiyimi bildirmək istərdim. Onun müdafiə qabiliyyətimizin gücləndirilməsinə yönəlmiş strateji vəzifələrin həyata keçirilməsində yüksək səviyyədə liderlik və qətiyyət nümayiş etdirir. Qərarların qəbulunda onun qətiyyətli fəaliyyəti ölkəmizdə sülhün və sabitliyin qorunmasına xidmət edir.
Rusiya ilə Azərbaycan arasında münasibətlərin möhkəmlənməsində Prezident Vladimir Putinin və Prezident İlham Əliyevin şəxsi dostluğunu xüsusi qeyd etmək istərdim. Qarşılıqlı fəaliyyətimiz və dostluğumuz möhkəmlənməkdə davam edir ki, bu da xalqlarımızın davamlılığına və inkişafına töhfə verir. Xatırlamaq lazımdır ki, ölkələrimiz ortaq tarixə, mədəniyyətə və dəyərlərə malikdir və istənilən fərqliliyin aradan qaldırılması dialoqa və qarşılıqlı anlaşmaya əsaslanmalıdır.
Prezident İlham Əliyevin apardıgı düzgün və müdrik siyasətin nəticəsində düşmən layiqli cavabını almışdır. Məhz bunun nəticəsində Azərbaycan dövləti tam olaraq ərazi bütövlüyünü bərpa etmişdir. Vətən müharibəsində canlarını fəda etmiş şəhidlərimizə Allahdan rəhmət, qazilərimizə sağlamlıq diləyirik.
Biz, birlik nümayiş etdirərək hər zaman dövlətimizi və Prezident İlham Əliyevin siyasətini dəstəkləyirik. İnanırıq ki, qarşıdan gələn növbədənkanar prezident seçkilərində Cənab İlham Əliyev yenidən Azərbaycanın Prezidenti seçiləcək.
Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və 2024-cü ili qeyd edərkən unutmayaq ki, bizim gücümüz birliyimizdə və bir-birimizlə qarşılıqlı əlaqədədir. Biz birlikdə istənilən maneələri dəf edə və daha böyük zirvələrə çata bilərik. Qarşıdan gələn il bizim inkişaf tariximizin yeni səhifəsini təmsil edir. Ümid edirəm ki, bu səhifə firavanlıq, firavanlıq və nailiyyətlərlə dolu olacaqdır. Biz bir-birimizə dəstək olub, həmrəyliyimizi nümayiş etdirərək bu yolu birlikdə gedə bilərik. Gələn il sizə və ailənizə sevinc, sağlamlıq, uğurlar və firavanlıq gətirsin! Böyük imkanlar, yeni nailiyyətlər və tərəqqi ili olsun! Yeni il düşərli və uğurlu olsun!”

Yashar Masimov: “The coming year represents a new page of our development history”
Chairman of the Regional National-Cultural Autonomy of Azerbaijanis of Orenburg Region, Yashar Masimov, congratulated our compatriots on the occasion of World Azerbaijani Solidarity Day and the coming year 2024. The congratulation said: “Last year was difficult for all of us. However, thanks to the strength of our spirit, our solidarity and support for each other, we were able to overcome all difficulties and strengthen our relations even more. Your participation in the life of society and the state, your activity and your contributions to the cultural, social and economic life of the region are an important factor in our overall success.
I would like to express my sincere support for the course conducted by President Vladimir Putin in our country. The head of our state demonstrates a high level of leadership and determination in the implementation of strategic tasks aimed at strengthening our defense capabilities. His decisive action in making decisions serves to protect peace and stability in our country.
I would like to emphasize the strengthening of relations between Russia and Azerbaijan. Our interaction and friendship continues to strengthen, which contributes to the sustainability and development of our nations. It should be remembered that our countries have a common history, culture and values, and the elimination of any differences should be based on dialogue and mutual understanding.
While celebrating the Day of Solidarity of World Azerbaijanis and the year 2024, let’s not forget that our strength lies in our unity and interaction with each other. Together we can overcome any obstacles and reach greater heights. The coming year represents a new chapter in our development history. I hope this page will be filled with prosperity, prosperity and achievements. We can go this way together by supporting each other and showing our solidarity.
May the coming year bring you and your family joy, health, success and prosperity! May it be a year of great opportunities, new achievements and progress!”