“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib
Müşfiqabad qəsəbəsində təşkil olunan aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin nümayəndələri, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasına (Nayora) üzv olan gənclər təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələri, ekokönüllülər iştirak edib.
Aksiya çərçivəsində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ağacəkmə aksiyasının keçirilməsində məqsəd yaşıllıq sahələrinin artırılmasına töhfə vermək və gəncləri təbiətin qorunmasında fəal iştiraka təşviq etməkdir.

Representatives of the Ministry of Ecology and Natural Resources, leaders and representatives of youth organizations that are members of the National Council of Youth Organizations (Nayora) of the Republic of Azerbaijan, and eco-volunteers took part in the action organized in Mushfigabad settlement.
Eldar pine and olive, suitable for the soil and climate conditions of the Absheron peninsula, were part of the action. trees have been planted.
The purpose of the tree planting campaign is to contribute to the increase of green areas and to encourage young people to actively participate in the protection of nature.