“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində növbəti ağacəkmə aksiyası keçirilib
Müşfiqabad qəsəbəsində təşkil olunan aksiyada Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin nümayəndələri, Azərbaycan Respublikası Gənclər Təşkilatları Milli Şurasına (Nayora) üzv olan gənclər təşkilatlarının rəhbər və nümayəndələri, ekokönüllülər iştirak edib.
Aksiya çərçivəsində Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun Eldar şamı və zeytun ağacları əkilib.
Ağacəkmə aksiyasının keçirilməsində məqsəd yaşıllıq sahələrinin artırılmasına töhfə vermək və gəncləri təbiətin qorunmasında fəal iştiraka təşviq etməkdir.

В акции, организованной в поселке Мушфигабад, приняли участие представители Министерства экологии и природных ресурсов, лидеры и представители молодежных организаций, входящих в Национальный совет молодежных организаций (Наёра) Азербайджанской Республики, а также экологические волонтеры.
В рамках акции были посажены деревья из сосны Эльдар и оливы, подходящие для почвенно-климатических условий Апшеронского полуострова.
Целью акции по посадке деревьев является содействие увеличению зелени. областях и поощрять молодежь к активному участию в защите природы.