“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Yasamal rayon MKS-inin M.Ş.Vazeh adına Mərkəzi Kitabxanasında həyata keçirilən “Təbiətə valeh olanlar” layihəsinə şair, yazıçı-publisist, AYB-nin və AJB-nin üzvü, Mərkəzi Kitabxananın Fəxri oxucusu Gülarə Munis “Bənövşə gülünün nağılı”nı təqdim etdi.
Yazıçı nağılda balaca oxucuları Vətənimizin zəngin təbiəti ilə tanış edərək, torpağı, təbiəti, gülləri, çiçəkləri uşaqlara sevdirir. Təbiətdə olan gül-çiçəklər təkcə gözəllik üçün deyil, onların çox mühüm əhəmiyyəti olduğunu, hətta təbii boya kimi istifadə olunması haqqında uşaqlara məlumat verir.
Yazıçı ana təbiətin sirli tərəflərini açıqlayaraq, gül-çicəklərin canlı olduğunu vurğulayır: buludlar yağış səpələyəndə otlar, güllər, çiçəklər də sevinir.

Поэт, писатель-публицист, член АМБ и АМБ, Почетный член Центральной библиотеки проекту «Те, кто очарован природой», реализуемому в Центральной библиотеке имени М.Ш. читательнице Гуларе Мунис, представил «Сказку о Фиолетовая роза”.
В сказке писатель знакомит юных читателей с богатой природой нашей Родины и приучает детей любить землю, природу, розы и цветы. Цветы в природе не только служат красоте, но и сообщают детям, что они очень важны и что их даже используют в качестве натуральных красителей.
Писатель раскрывает загадочные стороны матери-природы и подчеркивает, что цветы живые: когда тучи проливают дождь, травы, розы и цветы тоже радуются.