Yeni yaranan 100 QHT-yə təlim keçirilir
Avrasiya.net-in xəbərinə görə, ADA Universitetində Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyi və ADA Universiteti İnkişaf və Diplomatiya İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Layihənin idarə edilməsinin əsasları” təliminin açılış mərasimi keçirilib.
Təlim son illər yaranmış yeni QHT-lər üçündür, prosesə 100-ə yaxın QHT cəlb olunub.
ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə təlimçilərin xüsusi seçildiyini və 2 gün ərzində layihələrin planlaşdırılması, tətbiqi, icrasına nəzarət işlərinin təşkili, ümumən idarəedilməsi ilə əlaqədar QHT-lərin bilik və bacarıqlarının artırılması üçün unikal imkan yaradıldığını bildirib.
QHT-lərə Dövlət Dəstəyi Agentliyinin İcraçı direktoru Aygün Əliyeva yeni yaranan QHT-ləri fəal olmağa, yeni təşəbbüslərlə çıxış etməyə, agentliyin elan etdiyi müsabiqələrdə iştiraka dəvət edib. O, agentliyin bu layihə ilə QHT-lərə metodiki dəstək verdiyini bildirib.
Açılış mərasimində Prezident Administrasiyasının QHT-lərlə iş və kommunikasiya şöbəsinin nümayəndəsi Tural Əliyev, ADA Universitetinin təlimçiləri də iştirak edib.
Təlimin yekununda uğurlu nəticə göstərən QHT-lərə Agentliyin və ADA Universitetinin sertifikatları təqdim olunacaq.

100 newly created NGOs are being trained
According to Avrasiya.net, the opening ceremony of the “Basics of Project Management” training was held at ADA University with the joint organization of the Agency for State Support to Non-Governmental Organizations and the Institute of Development and Diplomacy of ADA University.
The training is for new NGOs that have been created in recent years, about 100 NGOs have been involved in the process.
Vice-Rector of ADA University Fariz Ismayilzadeh said that the trainers were specially selected and a unique opportunity was created to increase the knowledge and skills of NGOs related to the planning, implementation, implementation control of projects and general management.
Executive Director of the State Support Agency for NGOs, Aygun Aliyeva, invited newly created NGOs to be active, come up with new initiatives, and participate in competitions announced by the agency. He said that the agency provides methodical support to NGOs with this project.
Tural Aliyev, representative of the Department of Work and Communication with NGOs of the Presidential Administration, and trainers of ADA University also participated in the opening ceremony.
Certificates of the Agency and ADA University will be presented to the successful NGOs at the end of the training.